لیفت ابرو

لیفت ابرو

لیفت ابرو چیست؟

لیفت ابرو که به اسم لیفت پیشانی نیز شناخته می‌شود نوعی جراحی زیبایی است که هدف از آن تغییر ارتفاع ابرو یا همان لیفت ابرو می‌باشد. در طی این جراحی با دستکاری بافت نرم ناحیه‌ی ابرو و اطراف آن، وضعیت ظاهری ابروها و پوست اطراف آن بهبود می‌یابد. علاوه بر مسئله‌ی زیبایی، لیفت ابرو در افرادی که افتادگی ابرو در آنها منجر به انسداد مسیر بینایی از جمله در ناحیه‌ی جانبی شده‌است می‌تواند یک روش درمانی نیز به حساب بیاید. تاثیر روانی این جراحی نیز جنبه‌ی دیگری از آن است. لیفت ابرو با بهبود ظاهری و نیز رفع مشکلات بینایی حاصل از افتادگی ابرو می‌تواند از نظر روانی بار مثبتی در فرد ایجاد نماید.در واقع انجام جراحی لیفت ابرو موجب می شود تا ابروها در جای درست خود قرار گیرند، چشم ها از حالت خستگی خارج شوند و چهره فرد جوان تر به نظر برسد.

لیفت ابرو

لیفت ابرو

مزایای لیفت ابرو

لیفت ابرو نه‌تنها ظاهر پیشانی، بلکه کل صورت شما را بهبود می‌دهد. ابروهای شما را بالا می‌برد و باعث می‌شود تا جوان‌تر و زیباتر باشید هم چنین در جمع‌های دوستانه، شاد و سرحال به نظر می‌رسید.

معایب لیفت ابرو

مانند هر جراحی دیگری،لیفت ابرو نیز خطراتی دارد. عوارض احتمالی عبارت‌اند از:

  • جای زخم
  • عفونت
  • ضعف حرکت ابرو
  • خارش شدید پوست سر

برش ها در جراحی لیفت ابرو به چه صورت می باشد؟

 معمولا لیفت ابرو با برش های خاصی انجام می شود. در برخی از موارد با برش هایی که در ناحیه پلک ها و در برخی موارد با برش هایی در ناحیه سر بین موها انجام می شود و به ندرت با برش هایی در پیشانی و بالای ابروها این لیفت انجام می شود.

بیهوشی مورد استفاده در این روش

بیشتر لیفت پیشانی تحت بی حسی موضعی انجام می شود، همراه با یک داروی آرام بخش باعث خواب آلودگی شما می شود. شما بیدار خواهید بود اما آرام هستید، و اگرچه ممکن است احساس کشش و ناراحتی خفیف داشته باشید، اما پیشانی شما نسبت به درد حساس نخواهد بود. برخی از جراحان ترجیح می دهند از بیهوشی عمومی استفاده کنند، در این صورت شما در طول کل عمل می خوابید.

آیا باید برای جراحی لیفت ابرو و پیشانی بستری شویم؟

این عمل، معمولاً سرپایی است و نیازی به بستری شدن ندارد.

مدت‌زمان لیفت ابرو چقدر است؟

جراحی تقریبا یک ساعت طول می‌کشد.

آیا در زمان لیفت ابرو و پیشانی بیهوش می‌شویم؟

ممکن است بی‌حسی موضعی و آرام‌بخش دریافت کنید یا متخصص مربوطه، به شما یک بیهوشی عمومی بدهد تا درد را احساس نکنید.

لیفت ابرو تا چه مدت دوام دارد؟

لیفت ابرو، نیمه دائمی است، زیرا ممکن است باگذشت زمان چین‌وچروک‌ها بازگردند، امّا هرگز به‌اندازه قبل نمی‌شوند.این را بدانید که پیری ادامه دارد، شما می‌توانید با انتخاب یک شیوه زندگی سالم از جمله استفاده از کِرم ضدآفتاب به جوان ماندن ظاهر خود کمک کنید.به یاد داشته باشید که لیفت ابرو وچشم باعث رفع افتادگی پلک نمی‌شود. این عمل به روش دیگری به نام بلفاروپلاستی  (Blepharoplasty)  انجام می‌شود. با متخصص چشم خود درباره انجام چندین عمل در یک‌زمان صحبت کنید.

لیفت ابرو در آرایشگاه با مطب چه تفاوتی دارد؟

انجام این کار در آرایشگاه با مطب پزشکِ متخصص تفاوت زیادی دارد. در آرایشگاه ها ازمواد شیمیایی استفاده می‌کنند تا ابرو ضخیم‌تر شده و به سمت بالا حالت بگیرد.که خود این مواد عولرض زیادی به همراه دارند.

لیفت ابرو دکتر هادی پیل افکن

لیفت ابرو و پیشانی هم مانند سایر جراحی های زیبایی چشم جزو یکی از عمل های پرطرفدار ما هستند که اکثرا به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی در مطب انجام می شوند.می توانید جهت لیفت ابرو پیرانشهر از طریق تماس و رزرو نوبت و معاینه متخصص چشم اقدام کنید.

dr.hadi وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *